Zajímavosti v okolí našeho penzionu

Hracholuská přehrada hracholusky​​​​

 • ​​vítejte na Hracholuskách, přehradě, která svojí historií sahá do poloviny dvacátého století. Vítejte v oblasti mikroregionu, který nese název po této známé přehradě, jež je vodní spojnicí mezi Stříbrem a Plzní. Je vzdálena 15 km západněhracholuská přehrada​​​​ od Plzně. Vítejte však především v místě odpočinku a rekreace. Hracholusky patří pro své romantické hluboké údolí, které nabízí překrásné pohledy na vodní plochu lemovanou lesním porostem, mezi nejvyhledávanější rekreační místa v Plzeňském kraji.

Lodní doprava

 • lodní doprava zajišťuje pravidelnou linkovou i zájezdovou parník​​​​přepravu na přehradní nádrži Hracholusky. Loď Plzeň s kapacitou až 150 cestujících brázdí hladinu přehradní nádrže po 20 km dlouhé plavební dráze se šesti zastávkami. Loď vyplouvá z přístaviště v autokempinku TRANSKEMP u hráze přehradní nádrže. Pravidelná přeprava je zajišťována dle následujícího jízdního řádu od 1. 5. do 30. 9. a s ohledem na stav vodní hladiny doporučujeme si provoz lodní dopravy telefonicky ověřit.

Sportovní letištěsportovní letadlo​​​​

 • jako vhodný výlet pro celou rodinu doporučujeme nedaleko situované letiště, kde se pořádají různé předváděcí akce letadel, tuningové párty vyšperkovaných automobilů, dobové válečné dny s rekonstrukcí bojů o letiště a další zajímavosti. 

Vzdálenost 3 km, airplzen.ic.cz

Plzeňplzeň​​​​

 • metropole Plzeňského kraje nabízí velké množství památek, muzeí, divadel, galerií, velkou zoologickou a botanickou zahradu a v neposlední řadě spoustu příležitostí k ochutnání slavného plzeňského piva. 

Vzdálenost 20 km, plzen.eu

Konstantinovy lázněKonstantinovy lázně​​​​

 • Konstantinovy Lázně právem náleží k významným místům Plzeňského kraje, který se může pyšnit jedinou lázeňskou oázou na svém území, nedotčené krajiny prosycené vývěry minerálních kyselek. Nalezneme zde řadu historických památek a zajímavých míst, které nám dovolí sledovat stopu člověka od pravěku přes středověk až po současnost. 

Vzdálenost 30 km, www.konst-lazne.cz

Mariánské lázněMariánské lázně​​​​

 • Mariánské Lázně jsou druhými největšími českými lázněmi, s velkým bohatstvím minerálních pramenů. Hlavní lázeňskou promenádou a významnou stavební památkou je pseudobarokní litinová kolonáda z roku 1889, před níž se velké pozornosti těší proslulá zpívající fontána. 

Vzdálenost 54 km, www.marianskelazne.cz

StříbroStříbro​​​​

 • historické jádro města se táhne na ostrožně vybíhající do hlubokého údolí řeky Mže a spolu s okolními zalesněnými stráněmi vytváří romantický celek. Stavbou, která město proslavila, je bezesporu zdejší renesanční radnice či Husitská bašta. 

Vzdálenost 17 km, www.stribro.cz

KladrubyKladruby​​​​

 • Kladruby leží v údolí řeky Úhlavky, která je přímo ideálním místem pro odpočinek a rekreaci, jak aktivní, tak i pasivní. Kulturní ikonou Kladrub je zdejší klášter, jehož historie se datuje k roku 1115 a v jehož prostorách se každoročně v letních měsících pořádají koncerty vážné hudby (Kladrubské hudební léto) a další kulturní akce. 

Vzdálenost 20 km, www.kladruby.cz

Zřícenina Buben

 • z hracholuské přehrady můžete navštívit po značené cestě Zřícenina Buben​​​​​Zřícenina Buben​​​​zříceninu hradu Buben. Hrad byl založen před rokem 1379. Po vstupu branou se Vám otevře rozlehlé nádvoří, lemované po obou stranách vysokou zdí a na severozápadní straně uzavřené troskami hradního paláce. 

Vzdálenost 3 km 

 

 

 

Kde nás naleznete?

 • 15 km od Plzně
 • 3km od Hracholuské přehrady
 • 12km od Stříbra
 • autobusová zastávka 100m od penzionu