Zajímavosti v okolí našeho penzionu

Hracholuská přehrada

vítejte na Hracholuskách, přehradě, která svojí historií sahá do poloviny dvacátého století. Vítejte v oblasti mikroregionu, který nese název po této známé přehradě, jež je vodní spojnicí mezi Stříbrem a Plzní. Je vzdálena 15 km západně Hracholuská přehrada​​​​ od Plzně. Vítejte však především v místě odpočinku a rekreace. Hracholusky patří pro své romantické hluboké údolí, které nabízí překrásné pohledy na vodní plochu lemovanou lesním porostem, mezi nejvyhledávanější rekreační místa v Plzeňském kraji.

Lodní doprava

lodní doprava zajišťuje pravidelnou linkovou i zájezdovou parník​​​​přepravu na přehradní nádrži Hracholusky. Loď Plzeň s kapacitou až 150 cestujících brázdí hladinu přehradní nádrže po 20 km dlouhé plavební dráze se šesti zastávkami. Loď vyplouvá z přístaviště v autokempinku TRANSKEMP u hráze přehradní nádrže. Pravidelná přeprava je zajišťována dle následujícího jízdního řádu od 1. 5. do 30. 9. a s ohledem na stav vodní hladiny doporučujeme si provoz lodní dopravy telefonicky ověřit.

Sportovní letiště  sportovní letadlo​​​​

jako vhodný výlet pro celou rodinu doporučujeme nedaleko situované letiště, kde se pořádají různé předváděcí akce letadel, tuningové party vyšperkovaných automobilů, dobové válečné dny s rekonstrukcí bojů o letiště a další zajímavosti.

Vzdálenost 3 km, airplzen.ic.cz

Hrad Buben

Buben je zřícenina hradu v okrese Plzeň-sever v katastrálním území obce Plešnice. Zřícenina stojí na protáhlém ostrohu nad soutokem řeky Mže a Plešnického potoka v nadmořské výšce přibližně 350 m n. m. Od roku 1958 je chráněn jako kulturní památka ČR. Volně přístupná zřícenina je oblíbeným cílem turistů, zejména pro obyvatele krajského města Plzně a návštěvníků vodní nádrže Hracholusky.

Plzeň

metropole Plzeňského kraje nabízí velké množství památek, muzeí, divadel, galerií, velkou zoologickou a botanickou zahradu a v neposlední řadě spoustu příležitostí k ochutnání slavného plzeňského piva.

Vzdálenost 20 km, plzen.eu

Plzeňský pivovar

Zajímavá atrakce nejen pro milovníky pěnivého moku. V plzeňském pivovaru uvidíte výrobní postup při tvorbě piva. Dozvíte se zajímavosti z historie jak konzumace, tak výrobních procesů. Nedílnou součástí je i velmi oblíbená ochutnávka.

Pivovarské muzeum v Plzni

Muzeum se nachází v původní historické budově, kde se vaří pivo již od 15. století. Na prohlídce se dozvíte nespočet zajímavostí. Dozvíte se například o starověké výrobě piva, kdy se drobily tzv. pivní chleby do vody, ve které se následně nechali zkvasit. Dále navštívíte autentickou historickou hospodu z přelomu 19. a 20. století, restauraci z třicátých let 20. století. Navštívíte také pivní laboratoř, kde budete podrobně, avšak poutavě seznámeni s průběhem výroby piva.

Zoologická zahrada Plzeň

Jedná se o jednu z atrakcí, které doporučujeme navštívit každému bez rozdílu věku. Plzeňská zoologická zahrada nedávno oslavila 80-té narozeniny a je jedna z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších na území české republiky. Mezi jednu z nejzajímavějších expozic jistě patří Dinopark, zde uvidíte dokonalé repliky dinosaurů v jejich předpokládaném prostředí.

Nicméně zoologická zahrada v Plzni stále rozšiřuje a modernizuje své prostory.

Plzeňské historické podzemí:

Za velmi poutavou prohlídku považujeme také návštěvu historického podzemí v Plzni. Dozvíte se mnoho zajímavých informací od důvodů, proč podzemí vznikalo, přes ukázky jak se podzemí v průběhu staletí měnilo, kvůli měnícím se požadavkům měšťanů. To vše v historickém a mírně mystickém duchu podzemního labyrintu chodeb sklepů a studní.

Mezi nejpoutavější část prohlídky určitě patří návštěva historické alchymistické dílny, která se každoročně otevírá ve vybraných termínech.

Muzeum loutek v Plzni

Loutkové divadlo se nachází v středověkém, historickém domě, s velmi bohatou historií, na Náměstí Republiky. Muzeum obsahuje velké množství loutkových expozic, mezi nejoblíbenější jistě patří expozice věnována osobnostem Gustavu Noskovi, Josefu Skupovi a Jiřímu Trnkovi a jejich nejznámějším českým loutkám Spejblovi a Hurvínkovi.

Muzeum strašidel v Plzni

Nahlédněte do světa pohádek a kouzel zapomenutých časů staré Plzně a okolí. Naleznete zde bájného knížete Radouše, vodníky, čarodějnice, čerty, ohnivé psy draky a jiné pohádkové bytosti a monstra. Muzeum se nachází ve sklepeních na náměstí Republiky v Plzni.

Techmania

Všem návštěvníkům  vřele doporučujeme navštívit interaktivní centrum Techmania. Centrum je založeno na expozicích interaktivních exponátů, které hravou formou představují nebo vysvětlují fyzikální princip. Centrum je ideální místo pro děti, nicméně věříme, že se zde zabaví i dospělí návštěvníci.

Zámek Kozel

Zámek Kozel je lovecký zámek postavený na konci 18. století, který byl následně využíván jako letní sídlo šlechty. Zámek je vybudován v klasicistním slohu s lehkým vlivem francouzského stylu. Tyto dva slohy v kombinaci s „návratem k přírodě“ dali vzniknout jednoduchému, avšak elegantnímu zámku, který stojí za to navštívit.

Konstantinovi lázně

Konstantinovi lázně se nacházejí 35 km od Plzně v jedné z nejčistších oblastí Čech, v klidné, civilizací skoro nedotčené krajině s velkým množstvím vyvěrajících kyselek. Díky čistému ovzduší a kyselkám bohatých na uhličitany je místo hojně navštěvováno pro léčení kardiovaskulárních nemocí.

Wellness centrum Konstantin

Bazén s příjemně prohřátou vodou, vířivky, sauny, aromaterapie i zážitkové masáže pohladí Vaše tělo

Přimda

Vznik města je spjat se stejnojmenným hradem. Brzy po dostavění se městečko stalo poutním místem na cestě z Prahy do Norimberku. Samotný hrad Přimda je obestřen pověstmi a legendami. Na hradu je také zajímavé, že není známo, kdy a kým byl vybudován.

Air park ve Zruči u Plzně

Všem příznivcům letadel a vojenské techniky doporučujeme navštívit Air park ve Zruči u Plzně. Jedná se o soukromou sbírku letadel a vojenské techniky. Sbírka obsahuje 50 vystavených letadel a 16 děl, tanků a obrněných transportérů.

Gutštejn

Je zřícenina hradu jihovýchodně od Konstantinových Lázní v okrese Tachov. Stojí v lesnaté a kopcovité krajině na ostrožně nad potokem Hadovka v nadmořské výšce 425 m n. m. Od roku 1958 je chráněn jako kulturní památka

Bezdružická lokálka

Místní železnice neboli lokálka – samo slovo o sobě vyvolává romantické představy a vzpomínky nejednoho trampa, turisty a příznivce stříbřitých linek kolejí, procházejících nenásilně venkovskou krajinou. Mikroregion Konstantinolázeňsko se může pochlubit jednou z nejkrásnějších a nejzajímavějších českých lokálek. Už od roku 1901 denně jezdí možná trochu pomaleji, ale o to jistěji, vláček od hlavní plzeňské trati z Pňovan přes Konstantinovy Lázně do Bezdružic

Mariánské lázně

Mariánské Lázně jsou druhými největšími českými lázněmi, s velkým bohatstvím minerálních pramenů. Hlavní lázeňskou promenádou a významnou stavební památkou je pseudobarokní litinová kolonáda z roku 1889, před níž se velké pozornosti těší proslulá zpívající fontána.

Vzdálenost 54 km, www.marianskelazne.cz

Stříbro

historické jádro města se táhne na ostrožně vybíhající do hlubokého údolí řeky Mže a spolu s okolními zalesněnými stráněmi vytváří romantický celek. Stavbou, která město proslavila, je bezesporu zdejší renesanční radnice či Husitská bašta.

Hornické muzeum ve Stříbře

Vzdálenost 17 km, www.stribro.cz

Kladruby

Kladruby leží v údolí řeky Úhlavky, která je přímo ideálním místem pro odpočinek a rekreaci, jak aktivní, tak i pasivní. Kulturní ikonou Kladrub je zdejší klášter, jehož historie se datuje k roku 1115 a v jehož prostorách se každoročně v letních měsících pořádají koncerty vážné hudby (Kladrubské hudební léto) a další kulturní akce.

Vzdálenost 20 km, www.kladruby.cz

Zřícenina Buben

z hracholuské přehrady můžete navštívit po značené cestě Zřícenina Buben​​​​​Zřícenina Buben​​​​zříceninu hradu Buben. Hrad byl založen před rokem 1379. Po vstupu branou se Vám otevře rozlehlé nádvoří, lemované po obou stranách vysokou zdí a na severozápadní straně uzavřené troskami hradního paláce.

Vzdálenost 3 km

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

--- infopanel ----

+420 725 877 703

penzionuhladu@seznam.cz

Kontaktujte nás

  • 15 km od Plzně
  • 3 km od Hracholuské přehrady
  • 12 km od Stříbra
  • autobusová zastávka 100m od penzionu

Úlice 54
330 33 Úlice

E-mail: penzionuhladu@seznam.cz

Telefon: 725 877 703, 607 966 692

Kde nás najdete